2012-01-21 (Menza Studentský dům, ochutnávka 2. várky Klubováka)

Mám-li nějak stručně shrnout první námi pořádané sběratelské setkání letošního roku, musím říci: velká spokojenost! Ať už s návštěvností, která těsně přesáhla pro nás magickou hranici 350 účastníků, tak s odezvou na naši pivní nabídku. Železnorudské pivo sice nakonec zůstalo doma na Šumavě ne že by snad nastal sněhový kalamitní stav, jak jsme se obávali, žel Fanda Strnad st. musel svoji účast z vážných zdravotních důvodů na poslední chvíli odvolat a mladí už měli v plánu cosi jiného  a poprvé v historii nedorazil ani Honza z Pivní galerie Base Camp (zápis dítěte do základní školy je prostě jenom jednou za život, chápeme), přítomnost Pavla s Verčou z Obžerství, kteří přivezli 4 vcelku zajímavá piva, a nadto bezplatná ochutnávka druhé várky našeho Klubováka tuto na první pohled velkou ztrátu ve výsledku bohatě vykompenzovaly.

>> Setkání bylo nejen ve znamení nákupu, výměny či prodeje pivních suvenýrů…

…ale i ochutnávky převážně dobrého piva <<

Jak jsem tak sondoval situaci, z točeného návštěvníkům nejvíc chutnal vsetínský Valášek, nejméně pak ostravský Qásek. Odezva na našeho chmelenějšího Klubováka byla téměř ze 100% pozitivní, pouze dvě z 35 třetinkových lahví, které jsme nakonec měli s sebou k dispozici pro nenasytné krky potenciálních ochutnávačů, zřejmě vlivem špatně uzavřené zátky obsahovaly cosi mdlého, skoro bez řízu. Ale pil jsem už horší piva, na vylití to rozhodně nebylo.

>> Pavel s Verčou z Obžerství opět nabídli spoustu zajímavostí <<

>> Ochutnat jste mohli i druhou várku našeho Klubováka, tentokrát uvařeného Petrem Fraňkem, jedním z našich členů <<

Co se nabídky pivních suvenýrů týče, nemohu příliš soudit, neboť jsem se kvůli pořadatelským povinnostem skoro nikam nepodíval, ale v sále panoval až téměř do konce čilý ruch, což naznačuje určitou spokojenost i po této stránce.

Jako již tradičně nechyběli ani zástupci pivovarů Chyše (sládek Maňák) a Dobřany (Míra David), nově zde svoje suvenýry nabízel i buštěhradský pivovar Taschenberg (spolumajitel Günter Kensy).

Závěrem ještě poděkování všem, kdož dorazili, zejména pak cca 10 sběratelům z Litvy a jednomu z Ruska, kteří ač skoro nevěděli, do čeho jdou, neváhali a vydali se na stovky kilometrů dlouhou anabázi za českými pivními suvenýry a vyhlášeným českým pivem a od nichž jsem nakonec výměnou za pár desítek vypsaných pivních propisek dostal hned několik litevských (Rinkuškiu, Port) a lotyšských (Césu) piv na pozdější domácí košt. Jsem zvědav, jaké to bude, z těchto končin jsem dosud nic neokusil…

Velký dík samozřejmě patří i našim mediálním partnerům, internetovým serverům Gastronaut a Pivní.info a též panu Procházkovi, vydavateli Kalendáře regionálních pivovarů ČR. I oni mohou za to, že se pozvánka na tuto akci objevila hned v několika médiích, ať už tištěných (Pražský deník 13. 1., str. 7, článek “Netradiční příchuti, lokální značky a minipivovary jsou novými pivními trendy“), tak elektronických (iHNed.cz, Novinky.czTýden.cz).

Za KSPS Praha sepsal Marek Kamlar

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>