Pechánek Jan

Členem klubu od: 2009

Co sbírá:

  • pivní etikety zhruba do r. 1955, novodobé pivní etikety domácích vařičů piva; fotografie a pohlednice pivovarů, sladoven, chmelařských objektů, náhrobků sládků; archiválie (hlavičkové papíry, obálky s hlavičkou nebo razítkem, korespondenci, kapesní kalendáříky, PF a propagační a další podobný materiál – vše z oblasti pivo-slad-chmel); odznaky pivo-slad-chmel, pivovarské účtenky, vizitky objektů nebo osobností pivo-slad-chmel; podpisy sládků či lidí z pivovarského (i sladařského a chmelařského) prostředí; kameninové korbílky a historické pivní sklo (pouze pasivně) – vše výše uvedené pouze CZ, účtenky sbírá i zahraniční.

Další info:

  • od prosince 2013 do prosince 2015 byl členem výboru “KSPS Praha”; od prosince 2006 si v domácích podmínkách vyrábí své vlastní pivo s označením Čelákovický Grádovar; povídání o Honzově vaření zde, krátká zmínka o něm také zde (str. 24 a 25).

Celakovicky-Gradovar_logo


Přednášková činnost pivního charakteru:

Publikační činnost pivního charakteru:


Kontakt:

S Pavlem Jáklem na pivu v bubenečském Království piva (Honza vlevo; 13. 12. 2014)

Vylet-do-Benesova_22-03-2014

S Evženem Erzigojem na ranním pivku během klubového výletu do Benešova (Honza vlevo; 22. 3. 2014)

foto: Martin Vonka (www.fabriky.cz)

Při prezentaci přednášky “Jaké typy komínů můžeme nalézt v pivovarech” (Kostelec nad Č. lesy, 11. 11. 2011; foto: Martin Vonka / www.fabriky.cz)

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>