Anger Miroslav

Členem klubu od: 1. 1. 1998

Co sbírá:

  • pivní etikety, pohlednice, pivovarské dokumenty, fotografie či staré účtenky – vše pouze CZ+SK;
  • kromě pivních suvenýrů sbírá minerály (člen Společnosti Národního muzea v Praze) a pohlednice přírodní rezervace Ostaš a nedaleké Police nad Metují.

Další info:

  • někdejší vedoucí sekce pivních suvenýrů “Klubu sběratelů kuriozit” (1994–1998), někdejší předseda “KSPS Praha” (1998–2008), někdejší dlouholetý člen Generální rady “Sdružení klubů ČR a SR sběratelů pivovarských suvenýrů a historie pivovarnictví” (do r. 2008 včetně); v rámci své činnosti několikrát provázel dnes již zesnulého (2007) čelního světového spisovatele a odborníka na pivo Michaela Jacksona z Velké Británie při poznávání českého piva pro jeho “Encyklopedii piva” (1994); společně s Pavlem Jáklem lokalizoval některé dávno zapomenuté pivovary (měšť. v Třebenicích, panský v Rožmberku n. Vlt., Pohled, mešť. v Boskovicích a další); v období červenec až listopad 2003 se podílel (opět společně s Pavlem Jáklem) na nálezu, zabezpečení a zdokumentování zachovalého pivovarského valacha v pivovaru Semín; k jeho významným předkům patří např. Emanuel Anger (*1816), jeden ze zakladatelů a současně předseda správní rady a sládek Měšťanského pivovaru v Plzni, předchůdce dnešního Plzeňského Prazdroje.

Publikační činnost pivního charakteru:

  • ANGER M., Jákl P. (2004): Naše pivovary na dobových pohlednicích. Jilemnice: Gentiana, 185 s. ISBN 808652714X
  • kromě toho je autorem či spoluautorem mnoha příspěvků v časopisech “Kvasný průmysl”, “Pivín”, “Pivní kurýr”, “Pivné hobby”, “Svět piva” či “Kaleidoskop” 

Kontakt:

Mirek-Anger-s-Karlem-Gottem_2014Coby dudák s Karlem Gottem (zdroj: Rytmus života, 10. 11. 2014)

Coby dudák na Vykulení v Kostelci nad Č. lesy (12. 9. 2009; foto: Marek Kamlar)

S Pavlem Jáklem (vlevo) a Michaelem Jacksonem (uprostřed)

 

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>