Kde hledat informace nejen o novinkách pivních suvenýrů

Aukční servery

Dobrým a současně velmi rychlým zdrojem informací o novinkách pivních suvenýrů mohou být např. aukční servery, u nás v podstatě jen Aukro a Auktiva, jinde na pivní suvenýry téměř nenarazíte. Informace zde uváděné je však třeba brát s velkou rezervou, podobně též ceny, které mnohdy výrazně převyšují “nákupku”, spousta prodejců navíc schválně klame nebo v popisu aukcí raději neuvádí nic, jen aby na vás co nejvíc vydělali.

Setkání sběratelů pivních suvenýrů (tzv. burzy)

Největších zdrojem informací o novinkách jsou pochopitelně setkání sběratelů. Konají se téměř každou sobotu a jejich přehled naleznete např. zde. Největší bývají v Praze (až 350 účastníků) a Brně (až 200 účastníků), hojně navštěvované jsou i ty v Olomouci, Ostravě či Pardubicích, ostatní jsou sice podstatně menší, i přesto však mohou být velmi zajímavé.

Stejně jako v případě aukčních serverů také na burzách je to hodně o lidech. Můžete zde narazit na sběratele na úrovni, ale i na šmejda, který vám bude do očí tvrdit, jakou nabízí vzácnou novinku, kterých pivovar vydal jenom málo, no a pak se zpětně dozvíte, že tomu tak nebylo, že dotyčný chtěl na vás coby laikovi jenom vydělat.

Tištěná média

Pokud jste sběrateli pivních etiket, máte na výběr hned ze dvou sběratelských časopisů, odkud můžete čerpat informace. Prvním z nich je Zpravodaj Rytíř, druhým pak Svět piva. Sbíráte-li ovšem jiné suvenýry, tak pro vás ani jeden z těchto časopisů příliš vhodný není a je lépe zkusit hledat jiný zdroj.

Facebook

Ač pro mnohé je Facebook morem dnešní doby, pokud vás úplně nepohltí a nestanete se tak na něm vyloženě závislým, po sběratelské stránce ho lze jedině doporučit. Naleznete zde totiž řadu skupin (viz níže; prohlížet mohou pouze registrovaní), z nichž můžete čerpat nejen informace o novinkách, ale také získávat rady z případných komentářů u toho či onoho. A ty jsou mnohdy k nezaplacení.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>